Saymakla Bitmeyen Yararları ve Görünüşleri ile Dikkat Çeken 8 Doğal Sabun

Bitkisel sabunlar şifa verdiği gibi hem de güzelliğinize sağlığınıza bir çok etkisi bulunur. Çok büyük paralar vermeden mümkün.

Günümüzde bir çok hastalığın giderek yaygınlaştığını görebiliyoruz. Her probleme ilaç ile yaklaşmak sağlığımızı kötü derecede etkiler. Eski dönemlerde de tıbbi olarak kullanılan bu yöntemler günümüzde giderek rağbet görmeye başladı. Hem bütçeye uygun hem de sağlıklı olarak yaşamınızı sürdürebilmeniz mümkün. Tabi biraz istikrarlı olmak gerekir.

1. Karanfil Sabunu

Karanfil Sabunu

Bu sabun antiseptik bir sabundur ve hem metabolizmanın düzenlenmesine yardım eder hem ergenlik sivilcelerine iyi gelir hem ciltteki kırışıklık ve sarkmaları giderir.

2. Portakal Sabunu

Portakal Sabunu

Bu sabun özellikle yağlı cilt için uygun olan bir sabundur. Bu sabun sayesinde akne ve sivilce sorunu yok olur, cilt sıkılaşır, yara ile yanıklara iyi gelir, cildi besler ve cildin güzelleşmesini sağlar.

3. Yosun Sabunu

Yosun Sabunu

Eğer göz çevrenizde kırışıklıklar varsa bu sabunun köpüğü ile düzenli olarak masaj yapın. Bu sabunu düzenli olarak kullanırsanız hem ölü derilerden kurtulur, hem cildinizi yeniler hem antiseptik özelliğinden faydalanır hem de cildinize mükemmel bir bakım sağlamış olursunuz.

4. Kekik Sabunu

Kekik Sabunu

Bu sabun özellikle antiseptik bir özelliğe sahiptir ve bu yüzden de mantar, egzama, ergenlik sivilceleri, varis, sedef hastalığı, saç diplerinde bulunan tahriş ve yaralara iyi gelir. Ayrıca gözenekleri açar, güç verir, ferahlık verir ve kişiyi rahatlatır.

5. Menekşe Sabunu

Menekşe Sabunu

saç bakımı için mükemmel bir sabun. Problemli ciltler için önerilen menekşe sabunu, cildi derinlemesine temizleyip, sivilce ve lekelerden arındırır. Köpüğü ile yapılan yüz masajı ile güneş lekelerine iyi geldiği belirtilmiştir. Özellikle kuru saç ve ciltleri nemlendirir, parlaklık ve canlılık verir.

6. Nane Sabunu

Nane Sabunu

Vücudu ferahlatır. Nane sabunu ile genital bölgelere yapılan masajlar ile erkeklerde ruhsal kaynaklı iktidarsızlığı yok ettiği tespit edilmiş. Hamilelerin göğüslerine uygulayacakları nane sabunu köpüğü masajı anne sütünü arttırır.

7. Kayısı Sabunu

Kayısı Sabunu

Nemlendirici özelliği ile cilde tazelik verir. İçerdiği A vitamini, mineraller ve hücre yenileyici özelliği akneleri temizler cildinize ışık verir. Cilde doğal yumuşaklık ve parlaklık verir. Cilt hücrelerini besleyerek cildinizin ideal nem oranını dengeler. Ayrıca saç dökülmelerine ve kepek oluşumuna karşı etkilidir. Cilt sorunlarının giderilmesinde yardımcı olur.