Kendall Jenner Kimdir ?

Kendall Nicole Jenner

Kendall Nicole Jenner 03-11-1995  Los Angeles, Kaliforniya,

Meslek Model – Burcu Akrep

Kendall Jenner 3 Kasım 1995 yılında Kaliforniya – Los Angeles’da dünyaya gelmiştir. Los Angeles’ın batısındaki lüks banliyösü olan Calabasas’da Kylie ve üvey kardeşleriyle birlikte büyüyen Kendall Jenner, Los Angeles’taki Sierra Canyon School’da okudu ve daha sonra evde eğitim almaya başladı. Eğitiminin ardından modellik yapmak için arayışa giren Kendall Jenner, 2007’de ailesinin tüm üyelerinin yer aldığı hit dizi Keeping Up with the Kardashians ile TV kariyerine başlamıştır.
12 Temmuz 2009’da modellik yapmak için Wilhelmina Modelleri ile anlaşma imzalayan Kendall Jenner, sadece 14 yaşındayken modellik dünyasında ilk çıkışını yaptı. Aralık 2009’da Forever 21 markası için podyuma çıkan güzel model, Eylül 2011’de moda tasarımcısı Sherri Hill’in tasarımlarıyla Mercedes-Benz Moda Haftası defilesinde görüldü. Aynı yıl kardeşleriyle beraber kendi tasarladıkları ojeleri piyasaya süren Kendall Jenner ve kardeşi, Seventeen dergisi tarafından o yılın Stil Yıldızları ve Stil Elçileri olarak seçildi.
Kylie ile birlikte, Gillette’in Facebook sayfasında yayınlanan Gillette Venus, Kendall ve Kylie Jenner’la Hazırlan başlıklı webisod serisinde yer alan Jenner, 2012’de yayınlanan TV dizisi Hawaii Five-0’da AJ karakterini canlandırdı.
2012’de, Harper’s Bazaar Arabia, Miss Vogue Australia ve Kurv’da kapak olan Kendall Jenner, kardeşi Kylie ile beraber PacSun ile işbirliği yaptı ve 15 Kasım 2012’de kişisel stillerine göre geliştirdikleri kendi moda tasarımları olan Kendall & Kylie Koleksiyonu ile adlarından söz ettirdiler.
21 Kasım 2013’te New York merkezli model yönetim şirketi The Society Management ile anlaşan Kendall Jenner, Marc Jacobs, Tommy Hilfiger, Chanel, Giles Deacon ve Donna Karan gibi markalar için podyuma çıktı.
2014 Kasım ayında Estée Lauder’in resmi temsilcisi seçilen ünlü model, 2015’te Victoria’nın Gizli Moda Fuarı’ndaki moda şovlarında göründü. Çin, Amerika ve Fransa’da Vogue gibi dergilerde kapakları süsleyen Kendall Jenner, Mart 2015’te Calvin Klein Jeans’le, Mayıs ayında ise Penshoppe giyim markasıyla anlaşma imzaladı.

Kendall Jenner’ın Kişisel Hayatı

Kendall Jenner şu ana kadar birçok kişiyle ilişki yaşamıştır. İlk halka açık ilişkisini Julian Swirsky ile 2011 yılında yaşamaya başlayan ünlü model, 2012’de Julian Brooks ile ilişki yaşamaya başlamış, ancak aldatıldığını öğrendiği 2013’te ilişkisini bitirmiştir. Daha sonra rapçi Young Jinsu ile altı ay beraber olan Kendall Jenner, 2013’te One Direction grubunun yıldızı Harry Styles ile ilişki yaşamış, çift birçok kez birlikte görülmüş, ancak 1 yıl sonra ilişkilerini noktalamışlardır.
2015 yılında şarkıcı Nick Jonas ile olan ilişkisini doğrulayan Kendall Jenner, Nisan 2016’da basketbol oyuncusu Jordan Clarkson ile öğle yemeğine çıktı ve Temmuz 2016’ya kadar onunla ilişki yaşadı.
Kendall Jenner Ocak 2017’de haberi, basketbol oyuncusu Chandler Parsons’la çıkıyor.

Kendall Jenner ve Sosyal Medya

Ünlü model, Facebook, Instagram ve Twitter gibi çeşitli sosyal medya kanallarında oldukça aktifti. Facebook’ta yaklaşık 15.873.553 takipçisi olan ünlü modelin, Instagram’da 83,3 milyondan fazla ve Twitter’da 24,3 milyondan fazla takipçisi var.